תוכנית חשמל

תוכנית חשמל אדריכלית

כחלק מעיצוב בית או שיפוץ נרחב, יש לקחת בחשבון את כל נושא החשמל בבית. מדובר בנושא שיש לתת לו תשומת לב רבה, מאחר ותכנון לא נכון יכול להקשות על השימוש במכשירי החשמל, והשליטה בתאורה בחלל. על מנת למנוע את כל זאת, יש לבצע תכנית חשמל אדריכלית, המשמעותית מאוד לכל התהליך ולתוצאה הסופית המחייבת.

איך מעצבת יוצרת תוכנית חשמל אדריכלית?

אני כמעצבת פנים אכין עבורכם את תכנית החשמל ואסביר לכם איך לקרוא אותה ואיך להבין אותה. כשאני מכינה לכם תוכניות, אחת התוכניות תהיה תכנית חשמל אדריכלית, שבתוכה תראו את הנושאים הבאים:

 • נקודות החשמל והמיקום שלהם.
 • מתגי חשמל.
 • גופי תאורה.
 • מערכת מזגנים.
 • נקודות תקשורת כמו נקודות חיבור לאינטרנט.

שילוב תוכנית חשמל עם תכנית הבית הכללית

תוכנית חשמל אדריכלית צריכה להשתלב עם תוכניות אחרות בתכנון הכולל של הבית. חשוב שהתאורה בסלון או בחדרים תשתלב בצורה נכונה. אם עושים שינויים עיצוביים במטבח, צריך להתאים לכך נקודות חשמל חדשות. כך אני בונה עבורכם תוכנית חשמל באופן נכון ובהתאמה לצרכים.

תכנית החשמל צריכה לשקף את אורך החיים והנוחות של בעלי הבית. אם למשל בחדר מסוים יש משרד שעובדים ממנו חשוב שתהיה לדוגמא נקודת אינטרנט. לכן חשוב לדעת מראש מהם הצרכים של בני המשפחה.

בניה נכונה של תכנית חשמל לבית

בתור מעצבת מנוסה אני שואלת שאלות את לקוחותיי, זאת על מנת כדי להבין מהם הצרכים שלכם בבית מבחינת חשמל. איפה חשוב לכם שיהיו נקודות חשמל, איך אתם בונים את התאורה ועוד. חשוב לפזר את נקודות התאורה בצורה טובה וחכמה. חשמלאי מוסמך שמקבל את התוכנית מאדריכל או ממעצב פנים מתרגם את התוכנית במערך טכני, בונה מעגלים בקירות. בוחר חוטים מתאימים ומתאים את לוח החשמל לצרכים של הבית. בחברת PLAN MY SPACE הנני יוצרת עבורכם תכנית חשמל מקצועית לכל מטרה.

תוכנית חשמל לבית

פעמים רבות כאשר אתם בונים בית חדש, או מבצעים שיפוץ יסודי לבית, אתם רוצים ליצור תכנית עיצוב כוללת לבית, אותה תעבירו לקבלן השיפוצים או קבלן הבנייה. תכניות מסוג זה כוללות גם תוכנית חשמל לבית. תוכנית זו חייבת להיות מותאמת לתוכניות הבניה, לתכנון העיצובי ולשיקולים חשובים נוספים, לכן לא כל אחד יכול להכין תוכנית חשמל.

שילוב תוכנית חשמל לבית בעיצוב

בתהליך בניית התכנית לשיפוץ הבית, נכללות גם תכניות חשמל ואינסטלציה. על פי התוכניות הללו הקבלן יעבוד ויבצע את השיפוצים הנדרשים. מדובר בתוכנית חשובה מאוד, שיש לבצעה בקפידה מאחר וטעויות בה יגרמו לטעויות בביצוע העבודה. אז על מה צריך להקפיד כאשר אנחנו מכינים תוכנית חשמל לבית. בין ההחלטות הראשונות שנצטרך לקבל זה האם נישאר עם תשתית החשמל הקיימת או שנעדיף לעבור לתלת פאזי. לחשמל הרגיל שנמצא במרבית מהדירות הישנות, אין יכולת מספקת להפעיל כמה מכשירים בו זמנית וההגדלה לתלת פאזי, שנוכל להשתמש בחשמל בקלות ולכמה מכשירים יחד. תוכנית חשמל תכלול בתוכה ארונות חשמל ותקשורת, מיקום ותכנון נקודות חשמל, טלוויזיה, תקשורת וטלפון. את התוכנית יש להכין עם כל המידות הנדרשות.

התאמת תוכנית החשמל

כאשר אתם מתכננים עיצוב תרצו למקם את נקודות התקשורת והחשמל על פי התכנון העיצובי שלכם. יש להקפיד שלא יהיו חסרים שקעים, שיהיו חוטים גלויים או שתהיה הפרעה לריהוט כזה או אחר. התוכנית חשובה במיוחד בחדרי אמבטיה ומטבחים שם הכל מורכב יותר. על מנת לבצע זאת בצורה הטובה ביותר, תצטרכו להעביר תוכנית חלוקה מפורטת הכוללת בתוכה גם מיקומי מוצרי חשמל וריהוט. נקודות החשמל במטבח, יתוכננו על פי תוכנית המטבח העיצובית. ניתן לבצע תוכנית כזו גם און ליין.

סמכו על המקצוענים לתכנון חשמל

אנו בחברתplan my space ניצור עבורכם תוכנית חשמל מסודרת מקצועית ורצינית. את התוכנית נבסס על התוכנית העיצובית של הבית. כל התהליך נוצר און ליין בנוחות המרבית שלכם כמובן בשעות שנוחות לכם ובסיום תקבלו לידיכם תוכנית חשמל מפורטת ומקצועית.
הקודם
הבא

כתבו לי...

 • תוכנית חשמל לבית

  פגישת יעוץ

  300.00
  הוספה לסל

מציג תוצאה אחת