טיפים לרוכשי דירות קבלן

 • כ 95% מרוכשי דירות בפרויקט בניה יבצעו שינויים ותוספות כדי להתאים את הדירה לצרכי המשפחה. כאשר השינויים נעשים לאחר חתימת החוזה כל הזזה של נק' תשתית (חשמל, מים ,גז ,וכו') מהתכנון המקורי תהיה כרוכה בתוספת תשלום, אפילו אם לא בוצעה בפועל. לקבלן שמורה הזכות להחליט לאשר או לא ,את השינויים והתוספות שתבקשו ולגבות על כך תשלום נוסף, ומראש לפני שמתחילים את עבודות הבניה בדירתכם.
 • חומרי הגמר לדירתכם כגון, קרמיקה ,שיש ,דלתות, אלומיניום, וכן המטבח, נבחרו ומוגדרים כסטנדרט מול ספקים חיצוניים של הפרויקט, אם לא אהבתם את מה שבחר הקבלן במסגרת הסטנדרט, ותרצו להחליף ניקרא שדרוג ויהיה כרוך בתוספת תשלום שאותה שתתבקשו לשלם כמובן מראש.
 • מטבחי סטנדרט שנבחרים ע"י הקבלן  על פי רוב מיוצרים מחומרים זולים יותר , ולכן גובה הזיכוי יהיה על סך כמה אלפים בודדים ,הממוצע נע בין  4,000- 10,000 ₪ כאשר מחיר מטבח ממוצע נע בי 30,000- 50,000 ₪ .כך שתידרש מכם תוספת תשלום גדולה לשדרוג המטבח.
 • החלטה על שדרוג המטבח מתבצעת בשלב מאוד מוקדם בבניה כאשר מתחילים לצקת את הריצפה בדירה.  היות והקבלן זקוק לתוכניות כדי לבצע את השינויים הנחוצים בתשתיות בהתאם למטבח הניבחר. רק לאחר הזמנת המטבח מהספק הנבחר ,ותשלום מקדמה של לפחות 15% מסכום העסקה. תקבלו את התוכניות, שאותן תעבירו לקבלן. שגם הוא יבקש לגבות תוספת תשלום בהתאם לשינויים שידרשו.
 • כדי לבצע את השינויים ותוספות בדירה ,ידרוש מכם הקבלן לחתום על מסמך המאפשר לו איחור במסירת הדירה היות והשינויים מוציאים אותו מהקצב המתוכנן של הבניה.
 • הבעיות מתחילות  כבר במשרד המכירות שכול מטרתו הוא למכור. בעזרת פרוספקטים צבעונית הם מציגים לנו חלום, אבל אם תבקשו לדעת מה אתם באמת רוכשים, לא תקבלו שום מידע טכני ,ובדירה לדוגמא לא תוכלו ליראות את הסטנדרט מעניין למה ?! רק לאחר שיאמינו שאתם בידיים שלהם יסכינו לחשיפה.


כמו בכל רכישה גדולה חשוב להעמיק ולדעת מה בדיוק אנחנו מקבלים ,ואילו שינויים ותוספות נרצה לעשות כדי להתאים את הדירה בדיוק בשבילנו ,ובנוסף איזה הוצאה כספית נדרשת כדי שחלום הדירה החדשה לא התנפץ עלינו.

המטרת המידע לא נועד כדי להפחיד אתכם מלרכוש דירה מקבלן, אלא להביא אותכם לקנייה בעניים פקוחות עם התמונה המלאה וההבנה שאולי כמו שלוקחים עו"ד כדי לקחת עזרה מקצועית לפני הרכישה .

כדי שיוכלו לעזור לכם להבין מה יהיו השינויים הנחוצים כדי להתאים את הדירה לצרכי המשפחה, ולהכניס את השינויים לחוזה ולמשא ומתן עם הקבלן צריך להבין לפני שהקבלן ירגיש שאתם בידיו תוכלו לבקש דברים ולהתמקח על המחיר כשאתם בידיו של הקבלן אין לקבלן שום מוטיבציה להוריד במחיר השינויים .

"שינויים לפני קניה יכנסו למשא ומתן, שינויים לאחר קניה על חשבוננו (במחיר מלא)"

כתבו לי...

 • תוכנית חשמל לבית

  פגישת יעוץ

  300.00
  הוספה לסל

מציג תוצאה אחת