חשיבה ותכנון מביאה לאורח חיים נוח ולשקט הנפשי.

חשיבה ותכנון מביאה לאורח חיים נוח ולשקט הנפשי.
כולנו רוצים לפתוח את דלת הכניסה הביתה ולהרגיש שלווה.
לאחר יום עמוס בעבודה אנחנו רוצים מקלט מדאגות ומחשבות להיות רגועים, להוריד הילוך ולהירגע בחיק המשפחה .
מי לא מכיר את ההרגשה כשנכנסים הבייתה והכול בלגן. מעילי תיקים נעליים של הילדים זרוקים בכניסה, הכלים בכיור וישר עולה לנו הפיוז. כך, שבמקום לברך את הילדים לשלום אנחנו צועקים ומתעצבנים עליהם.
הבלגן גורם לנו לאיי שקט ומפר את השלווה ובמקום ערב נעים שתכננו, כבר אין לנו כוח לילדים, לבעל ולבית. זה מזכיר לנו שיש לנו עכשיו עבודה שנייה – בישולים כביסות ניקיון וכו'. וכבר שכחנו שרק רצינו ליהנות הערב עם המשפחה.
כולנו מנסים לחנך את הילדים לשים דברים במקום. בחלק מהמשפחות זה עובד ובחלק הגדול זה קרב אבוד. הילדים נכנסים הביתה ובלי לחשוב זורקים שוב את הדברים בכניסה.
אז תשאלו: איך כל זה מתקשר לתכנון מרחב מגורים ? אספר לכם.
רוב הדירות בישראל מתוכננות כך, שדלת הכניסה נפתחת לחלל המשפחתי הכולל אזור פינת אוכל סלון ומטבח. כאשר אנו נכנסים הביתה אין אזור כניסה מוגדר, שבו נוכל לשים ארון לנעליים תיקים ומעילים. מבחינת הקבלן זה בזבוז מקום. מטרז' הדירה קטן ולכן אין חשיבות לאזור כניסה.
אם היה מתוכנן אזור כניסה שבו מקום בו יוכלו הילדים לזרוק נעליים תיקים ומעילים בלי לחשוב והכול מאחורי דלתות. היה לילדים קל לשמור על הסדר בכניסה לבית. לא כל הבית חייב להיות מסודר כדי שניכנס הבייתה בשלווה, מספיק שלא ניתקל בתיקים והנעליים בכניסה והמצב ישתפר.
כאשר אנו מתכננים חלל, חשוב להסתכל על הפעולות שאנו עושים בכניסה לאותו חלל ולהבין, שיש מקום לבצע אותן באופן אוטומטי, ללא המחשבה איפה אפשר לשים את זה? .
ניקח לדוגמא את המטבח. כאשר אנו רוצים להכין סלט יש כמה פעולות שאנו מבצעים – מוציאים ירקות מהמקרר, מניחים על השיש על יד הכיור, שוטפים את הירקות בכיור מניחים שוב ליד הכיור בצידו השני שם מתבצעת פעולת חיתוך הירקות ואם זה סלט חם, חלק מהירקות ילכו למחבת ולבסוף כשהכול מוכן מגישים לשולחן. אם המטבח מתוכנן נכון, נבצע פעולות אלו אחת אחרי השנייה בלי להסתכל על משטחי העבודה ולחשוב היכן נניח את הירקות ,איפה נחתוך אותם, איפה להניח לפני הטיגון ולבסוף להגיש לשולחן. בלי התרוצצות ומחשבה נוכל לצאת מהתהליך שלווים ולא מותשים.
אנשים רבים לא מרגישים נוח בחלל שלהם והם לא מבינים מדוע. באופן טיבעי חושבים על הצבע, על גודל, על המיקום אבל לא על הסידור הפנימי. אין זה אומר, שכל דירה אפשר לשנות ולהתאים, אבל לרוב הדירות יש פוטנציאל. ואם נתכנן אותה נכון ,נוכל להגיע לאורח חיים נוח ולשקט נפשי. כי היעד הוא:
לגור בדירה שתביא לנו שלווה בחיים ותיתן לנו ולמשפחה את אורח החיים הנוח והשלו שעליו אנחנו חולמים.

כתבו לי...

  • תוכנית חשמל לבית

    פגישת יעוץ

    300.00
    הוספה לסל

מציג תוצאה אחת