האם נועדנו לחיי פשרות?

המשפט "זו דירה ראשונה" טבוע בלכסיקון של כל הורה, כמילת עידוד לילדיו בקנית הדירה הראשונה.
המחשבה היא, שבמשך השנים יצליחו הילדים לשדרג את דירתם ולהגיע לבית חלומותיהם. ובנוסף תמיד יש להם סיפורים על הימים ההם, איך הם חיו משפחה גדולה בדירת חדר אחד עם מטבח קטן והסתדרו מצוין.
וכך נוצר אצלנו הסטריאוטיפ, שדירה מותאמת למשפחה היא מותרות המגיעות רק לעשירים.
והשתרר הקונספט שמעצבת פנים, המלווה אותנו בהחלטות לדירה החדשה שקנינו –  זה רק בזבוז כסף. הם, ההורים, עם ניסיון החיים שלהם, יוכלו בקלות לעזור לנו בהכול.

האם מגיע לנו חיים של פשרות? או נהפוכו –  מגיעה לנו דירה מותאמת לאורח חיינו.

בעולם אידיאלי היינו קונים דירה כמו נעליים. נכנסים לדירה וישר מרגישים בנוח ויודעים שזו הדירה המתאימה לנו. אולי אפילו עושים סיבוב קטן ומחזקים את ההרגשה, שהדירה מתאימה.

אבל בעולמנו, לרוב אנחנו קונים את הדירה, כאשר עדיין לא התחילו לבנות את הפרויקט, והדבר היחיד שאנחנו יכולים להרגיש הוא –  הסביבה בה יבנה הבניין או יחידת הדיור שמעניינת אותנו.
לכן אנו נאלצים להחליף את הרגשת הנוחות הנכספת, בחלום שמוכרים לנו. והדגש על "החלום".
כולנו מבינים, שהיזמים משקיעים מאות אלפי שקלים בפרסום, שימכור לנו את "חלום הדירה המושלמת".
אבל, שלא כמו בפרסומות, שמושקעת בהם המחשבה והאנרגיה, איך למכור לנו מוצרים, אנחנו לא משקיעים מחשבה ואנרגיה, כדי להבין לעומק, מה באמת אנחנו מקבלים בקנית הדירה. מתלהבים מן הפרסומת וחותמים חוזה מהר כדי לא להפסיד את הדירה.

אז לא!!
לפני שחותמים על החוזה, זכרו, התמונות היפות, הסרטונים והמילים, כולם מיועדים למכור את המוצר.
עצרו דקה והפעילו את הראש, לכו להתייעץ עם מומחה שיכול לפרוס לכם את הדירה, ולהסביר לכם בדיוק מה אתם מקבלים. מומחה, שיוכל לייעץ לכם על שינויים שכדאי להכניס לדירה, או תוספות שכדי לבקש מהקבלן. וכול זאת, כדי להתאים את הדירה לצרכים האישים שלכם. לא עוד חיי פשרות.


מהמומחה תקבלו תוכניות, שאותם תגישו לקבלן ותבקשו את השינויים הנחוצים. על עלות השינויים תדונו במשא ומתן לקניית הדירה, כאשר המוטיבציה של הקבלן למכירת הדירה תעזור בהורדת המחיר של השינויים שתבקשו.

וזכרו "שינויים לפני קניה נידונים במשא ומתן,

שינויים לאחר קניה על חשבוננו" (במחיר מלא).

כתבו לי...

  • תוכנית חשמל לבית

    פגישת יעוץ

    300.00
    הוספה לסל

מציג תוצאה אחת