איך תחסכו אלפי שקלים בקנית דירה חדשה

קנית דירה זאת ההשקעה הכי גדולה שאנחנו עושים במהלך חיינו אבל משום מה אנחנו לא משקיעים זמן ומשאבים שיעזרו לנו בבחירת הדירה המתאימה, ולכן לרוב בסופו של דבר מתפשרים במחשבה שההבדל היחיד בין הדירה שבחרנו לדירת החלומות זה כמות הכסף בבנק.

המשפט "לא נורא זו רק דירה ראשונה" נימצא בלכסיקון של כל הורה שמדרבן את ילדיו לקנות דירה במטרה לעזור לזוג הצעיר להתפשר ולקנות דירה, במחשבה שבהמשך החיים, יוכלו לשדרג ולהגיע לבית החלומות.       

המחשבה על התפשרות מאפשרת לזוג הצעיר להקל מחשבה בקניית דירה. הסתכלות קצרה בתוכנית הדירה וכבר מוכנים לרכישה. מחשבות כמו: איפה נשים את המיקרו? איפה פינת האוכל? איזה גודל ארון בחדר שינה? על איזה קיר נעמיד ספריה? וכו' לא עולים בכלל במחשבה. "נסתדר אין בעיה הרי זו דירה ראשונה" כולם מאושרים וחותמים חוזה, ולאחר זמן קצר כשמתחילים לרדת לפרטים מתחיל גם מסע השדרוגים. 95% מקוני דירות חדשות משדרגים את הדירה, ובעקבות השדרוגים משלמים עוד עשרות אלפי שקלים לשינויים והתאמות שנוצרו בעקבות השדרוגים: הזזות והורדת קירות, הזזות ותוספות של נקודות חשמל, תאורה, ואינסטלציה, והכול כדי לנסות לשפר את הדירה שכבר קנינו.

עלויות אלו לא מתוכננות, ולא בתקציב וחלקן לא מתבצעות לפי מה שחשבנו. כיוון שאין תוכנית מסודרת לשינויים, נעשות בהן הרבה פשרות שמפחיתות את הנוחות בשימוש, ואת ההנאה שלנו מהדירה בשנים הבאות. תמיד עולה המחשבה – אם היינו יודעים מראש על השינויים, היינו יכולים אולי להתמקח עם הקבלן?

 אז כן   "שינויים לפני חוזה במשא ומתן, שינויים אחרי חוזה על חשבוננו ובמחיר מלא".

כדי שתוכלו לחסוך אלפי שקלים בקניית דירה צריך לעשות חשיבה מעמיקה לפני חתימת החוזה, לעשות תוכניות לשינויים הרצויים, ולהכניס אותם לחוזה. ברוב המקרים היות והדירה עדיין לא נבנתה, לקבלן לא תהיה בעיה לספוג את עלות השינויים, ולגבי התוספות, בגלל הלהיטות למכור את הדירה תוכלו להתמקח ולקבל הנחה משמעותית.

כמו שאתם לוקחים עו"ד כדי שישמור על האינטרסים שלכם בחוזה, גם בתכנון מרחב המגורים צריך לפנות למומחה   SPACE PLANNE שישמור על האינטרסים שלכם בהתאמת הדירה לאורח החיים שלכם.

יחד תכינו תוכניות, שחלקן הקבלן יקבל במלואן, וחלקן – כאלו שדורשות קצת יותר מאמץ – ינסה הקבלן להחליף בתחלופה שנוחה יותר לבניה. ואז צריך שיעמוד לצידכם מישהו, שיסביר את המשמעות של החלופה, ויחשוב רק על האינטרסים שלכם וביחד תחליטו בהבנה מה אפשר לקבל ומה לא לוותר לקבלן.

בסופו של דבר התוכניות שנסגרו יכנסו לחוזה ויבטיחו את התוצאה, וכך תחסכו אלפי שקלים על השינויים ותקבלו דירה שמתאימה לכם כמו כפפה ותביא לכם גאווה.

כתבו לי...

  • תוכנית חשמל לבית

    פגישת יעוץ

    300.00
    הוספה לסל

מציג תוצאה אחת